Drėgstančios sienos – šaltas ir „sergantis“ namas

Gyvenimo kokybę individualios statybos namuose dažnai apkartina paprastos, tačiau itin nemalonios problemos, kurias sukelia neatsparūs drėgmei namų fasadai.

Per laiką į susidėvėjusias silikatinių, mūrinių, monolitinių namų sienas įsiskverbia drėgmė, jos tampa pralaidžios šalčiui ir gyventojams tenka išlaidauti šildymui. Tokios sienos visiškai nesulaiko pastato šilumos, kaupia drėgmę ir šaltį. Esant tokiai situacijai, galima drąsiai teigti, jog šildome lauką…

Drėgstančios sienos – šaltas ir „sergantis“ namasMaža to, drėgnose sienose veisiasi pelėsis, ardantis statybines medžiagas bei ypatingai neigiamai veikiantis žmogaus sveikatą.

Kitokiarenovacija.lt komanda individualių namų savininkams siūlo inovatyvius ir nebrangius pastatų fasadų renovacijos būdus, padedančius sutaupyti šildymui skirtas išlaidas ir garantuojančius gyvenimą sveikoje aplinkoje.

Revoliuciniai renovacijos sprendimai

„Namo sienos užima didžiausią pastato dalį. Jei į fasadą įsiskverbia drėgmė ir sienos tampa pralaidžios šalčiui, pirmiausia reikėtų renovuoti būtent sienas, nes langų ar durų keitimas tokiais atvejais neišsprendžia problemos. Tik tinkamai hidroizoliavus fasadą, derėtų imtis kitų pastato dalių atnaujinimo“, – teigia kitokiarenovacija.lt pardavimų vadybininkas.

kitokiarenovacija.lt individualių namų gyventojams siūlo išbandyti pažangias ir laiko patikrintas fasadų renovacijos medžiagas. Tai – pastatų išorinių sienų vandens nebijantis, „kvėpuojantis“ impregnantasMathys Secco Super“ ir unikalus fasadų apsaugos produktas „Murfill“, prieš 30 metų sukėlęs tikrą perversmą dažų rinkoje. Padengti savo namo sienas šiomis medžiagomis kainuoja nedaug – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų individualios statybos namui. Teigiamais rezultatais gyventojai gali mėgautis iškart po fasadų atnaujinimo.

Svarbiausia apsauga – sienoms

Pagrindinė šaltų ir netaupių būstų priežastis – neatsparios drėgmei sienos. Susidėvėjusiose senų pastatų sienose, ypač šaltuoju metų laiku, įsigeria drėgmė ir jos tampa pralaidžios šalčiui. Sulaikyti šilumą būste tiesiog neįmanoma.

Apsaugoti namus nuo šalčio, sustabdyti drėgmės skverbimąsi į namo konstrukcijas ir jo vidų padeda specialus namo fasado impregnantasMathys Secco Super“. Bespalvis impregnantas – pats pigiausias ir paprasčiausias sienų hidroizoliacijos būdas.

Šis būdas ypač patogus individualių namų savininkams. Padengti impregnantu namo sienas kainuoja tik kelis šimtus litų, o džiaugtis šiluma ir perpus sutaupytomis išlaidomis už šildymą galima net kelis sezonus iš eilės.

Šį sienų šiltinimo būdą išbandžiusi viena pensininkų  pora iš Klaipėdos jau keletą metų džiaugiasi šiltu būstu ir dvigubai sumažėjusiomis išlaidomis šildymui. Įsigiję namą Dituvos sodų bendrijoje klaipėdiečiai jau pirmąją žiemą susidūrė su problema – namuose kaupėsi drėgmė, o išlaidos malkoms tiesiog augo akyse.

Ieškodama išeities pora sužinojo apie fasadų impregnantą ir šį būdą išbandė. Anot jų – tikėtis efektyvesnio rezultato nebūtų galima. Nuo šiol laiminga pensininkų šeimą mėgaujasi šiltais žiemos vakarais prie televizoriaus ar skaitydami knygas. Išlaidos kurui (malkoms) sumažėjo per pusę.

„Murfill“ – revoliucinis fasadų renovacijos produktas

Drėgnos, šąlančios ir šlapiuojančios nuo lietaus namo sienos – palanki terpė veistis pelėsiui. Namų grybelis ne tik darko apdailą, mažina konstrukcijų atsparumą. Yra įrodyta, kad gyvenant tokiame „sergančiame“ name, labai greitai pradeda sirgti ir jo šeimininkai.

Kai kurios grybelių rūšys gali sukelti organizmo intoksikaciją, diatezę vaikams, alergiją, peraugančią į bronchinę astmą, migreną, rinitą, slogą, bronchitą, širdies ir kraujagyslių pažeidimus, stomatitą, dermatitą, egzemą, kriptokokinį meningitą ir net onkologines ligas.

Dažnai pelėsis namuose apsigyvena ir dėl neteisingos pastato sienų hidroizoliacijos, kuomet renovuojant namą jo fasadas padengiamas izoliacinėmis medžiagomis nepraleidžiančiomis vandens garų.

kitokiarenovacija.lt žino, kaip  greitai, taupiai ir efektyviai išspręsti šią problemą. Individualios statybos namų fasadus tereikia padengti inovatyvia ir ekologiška sienų danga.

„Murfill“ – tai elastingi sienų dažai (danga), saugantys nuo įtrūkimų, vandens ir galinti pratęsti pastato eksploataciją ilgam laikui. Išorės sienos padengtos vandens apsaugos danga „Murfill“ ilgus metus patikimai saugo sienas nuo senėjimo, pažeidimų bei vandens patekimo. Mikroporų struktūra užtikrina, kad fasado danga pastoviai kvėpuotų.

Šią dangą paprasta naudoti ir pritaikyti bet kokio tipo fasadams. Ja padengus namo sienas, fasadų išvaizda atnaujinama iš esmės – unikali danga-dažai neblunka ir nėra paveiki jokioms oro sąlygoms. Spalvų paletės spektras – įvairus ir pritaikytas net išrankiausiam skoniui.

„Norint gyventi energetiškai taupiame ir sveikame name, išlaikančiame varžą – „Murfill“ danga-dažai yra ypač patogus ir nebrangus sprendimas. Jį išbandę mūsų klientai paskaičiavo, kad tokiu būdu apsaugoję sienas nuo drėgmės, sutaupė daugiau nei dvigubai šildymui skirtų išlaidų. Šia danga apsaugotose sienose vyksta difuzija – „Murfill“ dažai nepraleidžia drėgmės, bet yra pralaidūs vandens garams. Dėl šios priežasties sausose, kvėpuojančiose sienose, sunyksta pelėsis ir bakterijos, tampančios įvairių chroniškų kvėpavimo ligų priežastimi“, – unikalios dangos privalumus vardijo kitokiarenovacija.lt pardavimų vadybininkas.